آموزش KNX

آموزش KNX اعتباری برای هوشمند سازی خانه

تجهیز ساختمان به مجموعه تجهیزاتی که به منظور افزایش کارایی و بهره وری و ایجاد محیطی مطبوع برای ساکنین آن طراحی و اجرا میگردند، هوشمند سازی ساختمان نامیده میشود. به طور کلی میتوان گفت که همه وسایل خانه های هوشمند به یکدیگر متصل هستند و توسط یک دستگاه مرکزی از هر جای خانه و حتی دور از خانه قابل کنترل میباشد.در خانه های هوشمند از سیستمهای اختصاصی مانند  Z-Wave Zigbee ، KNX  و  Control4 استفاده میشود که آموزش KNX راهنمای چگونگی پیاده سازی این سیستم است.

شما میتوانید از طریق وای فای و بلوتوث وسایل خانه را کنترل کنید. هر کدام از این سیستمها معایب و مزیتهای خود را دارند که با توجه به نیاز شما کاری را که میخواهید انجام دهید تنظیم میشوند.

پروتکل KNX (مخفف Konnex) یک پروتکل متن باز برای ارتباط قطعات هوشمند خانگی و تجاری است. این پروتکل قابلیت کنترل روشنایی، پرده، سیستم امنیتی، سیستم صوتی تصویری، تهویه مطبوع، ریموت کنترل و سایر اجزا برقی ساختمان دارا می باشد.

اساس  پروتکل بر مبنای OSI بوده و براساس EIB با لایه های فیزیکی  و بهره جستن از تجارب دو پروتکل BAS و EHS  توسعه یافته است.  بدین ترتیب این پروتکل به  یکی از محبوبترین پروتکل های هوشمند در مقایسه با Baitbus ، EIB و EHS  تبدیل شده است.

هوشمند سازی ساختمان و خانه با آموزش KNX :

در خانه هوشمند شما می توانید برای وسایل خانه ی خود زمانبندی نیز تعیین کنید، بنابراین یکسری کارها در ساعات خاصی از روز به صورت خودکار انجام خواهند شد. حتی برخی از این وسایل هوشمند قابلیت یادیگری داشته و از کارهایی که شما انجام می دهید، می آموزند، در نتیجه با فعالیت بسیار کمتری می توانید انجام خیلی کارها را به صورت خودکار به وسایل خانگی خود محول کنید.آموزش KNX به شما کمک میکند تا اصول انجام هوشمند سازی را بلد بوده و تمامی فعالیت های انجام شده در خانه هوشمند شما تحت کنترل باشد.

افزون بر راحتی، خانه های هوشمند بهره وری از انرژی را نیز افزایش می دهند. برای مثال می توان به ترموستات هوشمند شرکت interra اشاره نمود. این ترموستات از شما یاد می گیرد که خانه تان باید چقدر گرم یا سرد باشد و دما را به طور خودکار تنظیم می کند. همچنین وقتی در خانه نباشید این ترموستات به حالت « راه دور » رفته و با تنظیم دمای خانه، انرژی کمتری مصرف خواهد شد.

هوشمند سازی خانه یکی از وسایل هوشمندی که ممکن است شما بیشتر با آن آشنا باشید تلویزیون ها هوشمند است، این تلویزیون ها به اینترنت متصل شده و می توان با آن ها محتواهای گوناگون را مشاهده کرد. شما می توانید براحتی فیلم دانلود کنید، بازی انجام دهید یا چیزی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

 

از خدمات ارائه شده توسط ساختمان هوشمند کیانیک میتوان از آموزش KNX نام برد که تحت گواهینامه های معتبر جهانی انجام میگردد.