مقالات

خانه هوشمند ایرانی

خانه هوشمند ایرانی مدت ها پیش رونمایی و معرفی شد. آنطور که سازندگان این خانه می گویند، این اولین هوشمند سازی خانه در ایران است. این تکنولوژی به معرفی معنای مجتمع شدن تمامی تجهیزات منزل و ابزارهای موجود در سامانه های رایانه ای است. با خانه های هوشمند افراد به طرز قابل قبولی آسودگی را تجربه خواهند کرد و در رفاه خواهند بود. وجود آیتم های تفریحی و آموزشی، آسان شدن ارتباطات و دسترسی راحت با اینترنت جهت کنترل ارتباطات و کنترل اتوماتیک، سبب هوشمند سازی ساختمان ها می شود.

در اولین خانه هوشمند که در ایران ساخته شد، این امکان قرار داده شد که همه فعالیت های داخل خانه و کنترل آن ها از طریق اینترنت و به صورت کاملا یکپارچه صورت بگیرد و بتوان حتی از طریق تبلت و گوشی موبایل فرایند مدیریت ان ها را انجام داد.

نخستین خانه هوشمند ایرانی دارای امنیت فوق العاده بالایی می باشد.

صاحب خانه قادر است توسط یک سیستم مرکزی، در زمان هایی که در خارج از منزل است کنترل برق و روشنایی منزل را انجام دهد و چراغ ها را هر موقع بخواهد خاموش و روشن کند.

این کار موجب صرفه جویی قابل ملاحظه ای در مصرف برق خواهد شد و از آن جایی که کنترل از راه دور به صورت اتوماتیک انجام می شود، امنیت بالایی را در برابر سرقت ایجاد می کند.

همچنین این خانه هوشمند ایرانی دارای آزیر برای هشدار در هنگام بروز خطر است. صاحب خانه می تواند با زدن یک دکمه، همه در و پنجره های خانه را قفل کند.

خانه هوشمند برای زمان هایی که در خانه نیستید کاربرد فوق العاده بالایی دارد.

به عبارتی شما می تواند هر فعالیتی را از راه دور در خانه خود انجام دهید.

می توانید پرده ها را بکشید، تلویزیون را روشن کنید، درب های داخل خانه را باز و بسته کنید.

با این شرایط هرگز کسی در خارج از خانه متوجه نخواهد شد که خانه شما خلی از سکنه است. بنابراین خطر دزد و سرقت بسیار کاهش خواهد یافت.