06
مارس

کنترل ویلا از راه دور به وسیله هوشمند سازی خانه

هوشمندسازی ویلا وویلاهوشمند

کنترل ویلا از راه دور به وسیله هوشمند سازی خانه

چطور می توانیم ویلای خود را که دور از دسترس ماست و فاصله زیادی بین محل زندگی ما و آن می باشد تحت کنترل خود در بیاوریم؟
از بزرگترین مشکلاتی که صاحبان ویلا با آنروبرو هستند، مسافت زیاد بین محل زندگی آن‌ها و ویلای شخصی آن‌ها می‌باشد. این فاصله مشکلاتی به وجود می آورد که در زیر برخی از آن ‌ها بیان‌شده است.

آبیاری فضای سبز و باغچه سلامت درختان
صاحبان ویلا به دلیل مسافت زیاد یا به باغچه و درختان خود توجه ای نمی‌کنند که این امر باعث از بین رفتن گیاهان و فضای سبز و از دست رفتن زیبایی در ویلا می‌شود که تعداد معدودی از این صاحبان با صرف هزینه با استخدام باغبان این فضا را زنده نگه می دارند.

سرد بودن ویلا در فصل سرما
از دیگر نگرانی های صاحبان ویلا سرد بودن ویلا در فصل سرما به خصوص در مناطق سردسیر می باشد.
با توجه به فضای ویلاها زمانی بین 1 تا 2 روز طول می کشد تا ویلای شما گرم شود. به این جهت افرادی از رفتن به ویلا در فصل سرما سرباز می زنند.

ترکیدن لوله‌ها
اکثر ویلاهایی که در مناطق فوق العاده سردسیر می باشند در دمای زیر صفر قرار دارند و گر آب داخل لوله ها توسط صاحبان آن ها خالی نشده باشد باعث ترکیدن لوله می شود و خسارت فراوانی به ویلا وارد می آورند.
از این رو اکثر صاحبان پس از هر بار بازگشت آب لوله ها را خای کرده و سیستم روشنایی خود را روشن گذاشته تا باعث گرم ماندن لوله شوند و مانع از ترکیدگی لوله شوند که این کار با هزینه بالای مصرف سوخت همراه می باشد.

گرم بودن ویلا در فصل گرما
ویلاهایی که در مناطق گرمسیری واقع‌ شده است در درجه دمای بالایی قراردارند که ماندن در ویلا را برای شما سخت می کند. این افراد بعد ورود به ویلا باید ساعاتی منتظر بمانند تا دمای هوای ویلای آن‌ها به درجه متعادل برسد.

امنیت و آسایش در ویلا
اکثر صاحبان ویلاهایی که دور از دسترس نگهبان می باشند و خارج از شهرک قراردارند نگران امنیت ویلای خود می باشند.

راه حل
شرکت ساختمان هوشمند کیانیک با راه حل این مشکلات را به وسیله هوشمند سازی خانه به شما معرفی می کند.

سیستم آبیاری در هوشمند سازی خانه و ویلا
آبیاری گیاهان موجود در حیاط و یا داخل ساختمان را بطور خودکار طبق برنامه از پیش تعیین شده انجام شود.
در نتیجه با استفاده از سیستم مدیریت ساختمان می¬توان ساختمانها را تا سطح مورد نظر هوشمند نمود هزینه این کار نیز بسته به سطح هوشمند سازی می¬تواند بسیار متفاوت بوده ولی امکان¬پذیر می¬باشد.

ترکیدن لوله‌ها  و امنیت و آسایش در هوشمند سازی خانه و ویلا
میتوان سیستم¬های اعلام و اطفاء حریق، ورود و خروج پرسنل، دوربین مدار بسته و نشتی آب و آبگرفتگی و حفاظت  از برق گرفتگی را نیز به سیستم  bms متصل نموده و بوسیله آن کنترل نمود.

سیستم¬های سرمایشی و گرمایشی ( تهویه مطبوع) در هوشمند سازی خانه و ویلا
سیستم¬های سرمایشی و گرمایشی می¬تواند شامل تجهیزات مرکزی و تجهیزات محلی می¬باشند تجهیزات مرکزی که در موتورخانه واقع¬اند مانند چیلر، دیگر آبگرم ، پمپ¬های سیستم ، برج خنک¬کن و … می¬باشد و تجهیزات محلی نیز مانند:
فن¬کوئل¬ها، کولرهای پنجره¬ای و هواسازها می¬باشند. از طریق سیستم BMS می¬توان تجهیزات مرکزی را در زمانهای مشخص و از راه دور روشن و خاموش نمود و همچنین با تغییرات شرایط محیطی تغییرات لازم مورد نیاز را اعمال نمود و همچنین این سیستم می¬تواند دمای اتاقها را بصورت هوشمند کنترل نموده و در صورت عدم حضور افراد نسبت به خاموش نمودن تجهیزات اقدام نماید.

ساختمان هوشمندکیانیک مشاوره شمادرویلاهوشمند