06
مارس

تفاوت سیستم هوشمندسازی ساختمان و روش سنتی برق ساختمان

تفاوت سیستم هوشمندسازی ساختمان و سیم کشی سنتی برق ساختمان

از مشکلاتی که در سیستم سیم کشی سنتی برق ساختمان وجود دارد می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

معایب سیستم روشنایی در سیم کشی سنتی:

1. در سیستم برق کشی سنتی امکان تغییر کنترل سرخط ها وجود ندارد اگر کنترل یک سرخط روشنایی  در سیم کشی سنتی با استفاده از یکی از کلید های به کار رفته در پروژه بوده مانند 1 پل و 2 پل و تبدیل و . ..برای همیشه  هم همین خواهد بود و کارفرما غیر از استفاده از این کلیدها از طرق دیگری نمی تواند کلید را کنترل نماید.

2. شما در سیستم برق کشی سنتی مجبور هستید به هنگام تعمیرات فیوز برق را قطع کنید و تمام سیستم های برقی و روشنایی از کار می افتد و ممکن است این کار زمان زیادی بگیرد. و این کار تعمیرات را در ساعاتی که هوا تاریک می باشد غیر ممکن می سازد.

3.  در سیستم برق کشی سنتی شما به جز کنترل دستی شما نمی توانید مصرف انرژی را کنترل نمایید .

4.  از مهمترین عیب های سیستم سنتی ساختمان تعدد بیشمار کلیدهای سنتی بر روی دیوار می باشد.
و مشکلاتی از قبیل سیم کشی هایی با زیر ساخت دشوار و  نصب  کلیدها کنار یکدیگر، حجم بالای سیم ها در پشت کلیدها و عدم ایمنی و امکان قطع شدن کلیدها، افزایش هزینه در خرید کلیدها، ناهماهنگی با فضاسازی خانه و… را به وجود می آورد.

5.  درسیستم  سیم کشی سنتی،  شما نمی توانید خود را با انواع تکنولوژی های جدید روشنایی هماهنگ کنید.

مزایای سیستم هوشمندسازی ساختمان :

1.    در سیستم هوشمندسازی ساختمان اگر زیر ساخت را از قبل طوری طراحی کرده باشید که سرخط اضافه کنید به راحتی می توانید این کار را پس از اتمام ساختمان و یا درجایی که سکونت دارید انجام دهید.

2. شما می توانید با اجرای سناریوهای مختلف و ایجاد زمان بندی برای روشنایی از مصرف انرژی خود بکاهید.

3. در سیستم هوشمندسازی ساختمان  شما میتوانید به راحتی با استفاده از سوئیچ به کار رفته در تابلو برق طرح دیمر را بر روی چراغ های مصرفی خود پیاده کنید.

4 . در سیستم هوشمندسازی ساختمان  شما میتوانید سناریو های مختلف روشنایی در فضاهای مختلف خانه تان را از قبیل سناریوهای ورود، مهمان، مطالعه، خواب، تماشای تلویزیون، خروج از خانه، مسافرت، امنیتی و … داشته باشید

5. کاهش کلیدهای بر روی دیوار خانه تان از مهترین مزایا در سیستم هوشمندسازی ساختمان می باشد. شما می توانید با انتخاب کلیدهایی با سر خط بالا از تعداد کلیدها در فضای خانه تان بکاهید.

6. کنترل روشنایی از طیق اینترنت (‌موبایل، تبلت، گوشی های اندروید و ios)

7. زیباتر شدن و مدرن شدن فضای خانه شما

8. در سیستم هوشمندسازی ساختمان اگر مشکلی برای یکی از سرخط ها به وجود بیاید لازم نیست شما برق کل ساختمان را قطع کنید.

9. از برترین مزایای سیستم هوشمندسازی ساختمان کاهش هزینه های نهایی قسمت برق ساختمان.می باشد : به عنوان مثال با استفاده از تاچ پنل به کار رفته interra در فضای خانه شما می توانید هزینه آیفون تصویری را حذف کنید و یا با قراردادن کلیدهای ترموستاتیک از مصرف هزینه ها بکاهید.